Ovo je otkriće šokantno s obzirom na medicinsko, propagandno poricanje bilo kakve povezanosti između cjepiva i autizma.
KIGGS je naziv jedne od najvećih ikad provedenih znanstvenih studija o zdravlju djece i mladih u Njemačkoj, ali i cijeloj Europi. Proveo ju je Robert Koch Institut (RKI), odnosno službeni njemački zarazni institut! Studija je malim koracima kroz godine obuhvatila nevjerojatan broj ispitanika, odnosno njih čak 18 tisuća.
U studiji je sudjelovao podjednak broj cijepljenih i necijepljenih ljudi. Javnost je s nestrpljenjem očekivala rezultate jer se smatra da je ova studija jedna od najrelevantnijih, pogotovo kada je u pitanju cijepljenje. Iako su se trudili matematički ‘naštimati’ studiju, kako tvrde neovisni njemački znanstvenici, rezultati ove studije su toliko jasni da ih nije moguće ni ‘prilagoditi’ masovnoj propagandi.
Naime, statistički podatci studije jasno su pokazali da su necijepljena djeca puno boljeg zdravstvenog stanja nego cijepljena. U javnost je podatke pustila Angelika Muller, informatičarka koja ih je preuzela sa službenih stranica instituta čim su postali dostupni. Tabelarno ih je prilagodila javnosti na način da zelena boja označava necijepljenu djecu, a crvena cijepljenu.
Rezultati koji su doslovce šokirali europsku javnost pokazuju da su necijepljena djeca čak 10 posto otpornija od cijepljene djece. Također, pokazala je da necijepljena djeca ne boluju od široko rasprostranjenih alergija na travu, nikal, da ne obolijevaju od neurodermatitisa, skolioze, ADHS-a, ali i da su otporniji na upale uha i upale pluća te da su puno manje skloni infekcijama, kao i autizmu. Također, studija je dokazala da necijepljena djeca imaju manje problema s vidom i s govornim poteškoćama, za razliku od cijepljene djece.
Cijepljena djece će također imati tri puta veću vjerojatnost od razvoja hiperaktivnosti, a imaju čak 17 puta veću vjerojatnost za razvoj oboljenja štitne žlijezde, izvještava Koop.online.
Najjači dokaz o vezi između cjepiva i razvoja autizma može se naći upravo u rezultatima ove studije. Prema prikupljenim podatcima iz 2011., samo je četvero djece od 8000 necijepljene djece imalo autizam, što je manje od pola posto ukupnog stanovništva. Stopa autizma u općoj populaciji, prema tablicama njemačke KiGGS studije koja se koristi za usporedbu, iznosi više od 2,24 posto kod djece.
To znači da cijepljena djeca imaju oko tri puta veću vjerojatnost za razvoj autizma u odnosu na necijepljenu djecu. Ovo je otkriće šokantno s obzirom na medicinsko, propagandno poricanje bilo kakve povezanosti između cjepiva i autizma.
(296)