REKLA SAM SEBI DA OVAKO VIŠE NE IDE! TANJA JE PROMIJENILA SVOJ ŽIVOT: NOVCE, SREĆU I LJUBAV MOŽETE IMATI, SAMO BUDITE HRABRI

Njena životna priča može biti inspiracija za mnoge da uspiju.

 

 

Tanja Džindo shvatila je da je bila nesretna u onome što radi. U emisiji „Naši ljudi“ Hayat TV-a podijelila je svoju inspirativu priču o tome kako je promijenila svoj život.

 

 

Radila sam posao koji nisam voljela, među ljudima s kojima nisam dijelila vrijednosti i onda sam shvatila da je život prekratak, a moji snovi preveliki da bih ostala u svojoj zoni komfora tako da sam najprije preuzela odgovornost nad svojim životom. Rekla sam „Ovako više ne ide“. U klasičnom načinu života nisam bila sretna. Svaka čast ljudima koji mogu živjeti na takav način. Rekla sam sebi da idem probati suprotno od onoga kako sam živjela i moj život se u potpunosti transformira – kazala je Džindo.

 

 

Napisala je listu stvari koje bi voljela postići uključujući i to da napiše knjigu.

 

 

Htjela sam uvijek biti autorica knjiga, organizirati edukacije, konferencije, putovati, završiti edukaciju u Americi i Londonu. I sve sam uspjela ostvariti – dodala je Džindo.

 

 

Objavila je knjigu „Budi šefica svog života“ čija je poruka da je snaga uvijek u nama.

 

 

Uglavnom mislimo da se nešto izvana treba magično dogoditi ili nam neko treba dati posebnu priliku, da je potrebno da smo rođeni pod sretnom zvijezdom. Pokazala sam sebi da je moguće biti iz radničke porodice, imati ogranničena finansijska sredstva, a proputovati cijeli svijet. I uz volju, trud i rad uspješno poslujem sama, sama vodim svoj posao. Sve možemo imati, i novce i sreću i ljubav, ali za to moramo biti hrabri – poručuje Tanja.

 

 

 

 

Odgojena je na tradicionalni način što smatra da je čini dobrom među ljudima. U sito vrijeme je naučila odbaciti ono što ograničava njen um i napredak. Naučila je, kaže, da se ne drži predrasuda, da prihvaća različitosti, ljude iz cijelog svijeta, različitih vjera, boja i nacija.

 

 

To je počelo iz Tuzle, gdje sam odrasla u različitosti, gdje smo slavili sve praznike, neke stvari nosite od kuće. Uvijek mi se drago vratiti u Tuzlu, tu su mi roditelj. Mentoriram jako puno mladih djevojaka iz BiH. Ne treba se držati granica, one su tamo gdje ih mi postavimo. Granice su u našem umu i percepciji – smatra Džindo.

 

 

Kaže da najbolje prolaze ljudi koji žele biti svoji. Ističe i da je puno toga u našem odgoju. Muškarci su odgajani da se njihove pobjede slave, a mi žene smo uvijek negdje u pozadini, ne možemo se pohvaliti ni svojim uspjehom ni izdići iznad drugih da ne bude komentara „Ma ko si ti’“. S druge strane, muškarci su uvijek face – pojasnila je Tanja koja je ostvarila svoje snove jer je vjerovala u njih.

 

 

 

(Hayat)

(268)

REKLA SAM SEBI DA OVAKO VIŠE NE IDE! TANJA JE PROMIJENILA SVOJ ŽIVOT: NOVCE, SREĆU I LJUBAV MOŽETE IMATI, SAMO BUDITE HRABRI

About The Author
-